Sirenia zapowiada!

Cisza, cisza i nagle bum!

Na oficjalnym profilu wytwórni Napalm Records pojawił się wpis, który dotyczy nowego albumu norweskiej formacji Sirenia. Byłem nieco zdziwiony, nie faktem zapowiedzi nowej płyty, a informacji ze strony akurat tej wytwórni. Ostatnie wydawnictwo norwegów zostało wydane nakładem Nuclear Blast. Widocznie grupa powróciła do dawnej wytwórni.

Album ma nosić tytuł The Seventh Life Path i będzie to czwarty album z wokalistką Ailyn, a w karierze grupy już ósma płyta. Ailyn jest do tej pory najdłużej śpiewającą wokalistką kapeli. Dołączyła do zespołu w 2008 roku i nic nie zapowiada jej odejścia. Przypomnę, że wcześniej grupa miła skłonność do częstej wymiany wokalistek. Praktycznie każdy z albumów z przed 2009 roku nagrany jest z inną wokalistką. Teraz jednak nic nie zapowiada zmian wokalnych w zespole, a sam lider Sireni Morten Veland jest zadowolony z Ailyn. Stwierdził, że właśnie takiego głosu potrzebuje Sirenia.

O nadchodzącym albumie norwegów wiemy już prawie wszystko. Znamy tytuł płyty, ilość i tytuły utworów

1. Seti                                                    10974251_10153091189726052_793713039106488889_o
2. Serpent
3. Once My Light
4. Elixir
5. Sons Of The North
6. Earendel
7. Concealed Disdain
8. Insania
9. Contemptuous Quitus
10. The Silver Eye
11. Tragedienne
12. Tragica (Tragedienne Spanish Version – Bonus Track)

Znana jest nam również okładka krążka, która według mnie jest majstersztykiem artystycznym. Co tu dużo mówić, jest po prostu genialna. W sumie to wszystkie okładki wydanych przez Sirenię albumów podobały mi się i w pełni oddawała klimat muzyki zamieszczonej na płycie. Płyta ma mieć swoją premierę w krajach Europejskich 8 maja 2015, w krajach brytyjskich 11 maja 2015, w zaś USA 12 maja 2015.

W oczekiwaniu na nowy krążek przypomnijmy sobie bardzo energiczne i drapieżne brzmienie z ostatniego albumu Perils of the Deep Blue. Przed wami singiel, który promował wspomnianą płytę.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Sirenia zapowiada!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s