Brodka w Lublinie!

Trudno ubrać w słowa i opisać wydarzenie, które miało miejsce w Filharmonii Lubelskiej, 28 października. Ciężko wyrazić słowami to co działo się na scenie. Dlaczego? Bo koncert w wykonaniu Brodki i jej zespołu był jednym z najlepszych koncertów, na których dotąd byłem.

Wybija godzina 20 i zaczyna się dziać coś niezwykłego, magicznego! Scena, którą zagarnął półmrok wypełniła się posępnymi dźwiękami, którym towarzyszył mocny i pełny tajemniczości wokal Brodki. Otwarcie koncertu kompozycją Mirror mirror uważam za genialne posunięcie. Artystka otworzyła w ten sposób bramy do swojego muzycznego świata, przez który wędrowaliśmy przez ponad dwie godziny.

Posępne, kościelne organy wybrzmiewały niemal przy każdej kompozycji. Tworzyły one niezwykłe podniosły i niepokojący klimat. Oczywiście organom towarzyszyła cała masa instrumentów, a najciekawszym z nich była oczywiście piła, która wydobywała z siebie psychodeliczne dźwięki. Bogate instrumentarium i wspomniane już wcześniej organy oddawały w 100% klimat płyty Clashes, która nie przestaje mnie zachwycać. Na żywo materiał ten brzmi jeszcze lepiej. p42ktkqturbxy83zgizogixnwewndu0yzaxndvkymq4odvhzmzkzmy0yi5qcgvnkpudacrnbldnaqotbc0dim0bwg

Brodka jest niezwykle utalentowaną wokalistką, a także niezwykłym muzykiem. Choć jest bardzo drobniutką osobą, to ma potężny i charyzmatyczny wokal, który wspaniale budował napięcie. Koncert poświęcony był głównie nowej płycie Clashes, jednak Brodka nie zapomina o swych wcześniejszych dokonaniach i uraczyła nas kilkoma utworami z albumu Granda w odświeżonej wersji, a także tanecznym Dancing Shoes, które zostało zagrane na organach przez samą Brodkę.

Trudno nazywać to wszystko co się działo na scenie koncertem, bo jak dla mnie to było znacznie więcej niż zwykły koncert. To było niebywałe i zmysłowe wydarzenie muzyczne, które będę bardzo mile wspominał.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Brodka w Lublinie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s