Dzień z grupą Sirenia

Sirenia, czyli norweski zespół wykonujący szeroko pojęty melodyczny metal z elementami muzyki poważnej, a także ostrym smaczkiem black i death metalu. Twórcą grupy jest multiinstrumentalista i wspaniały wokalista, czyli Morten Velan. Zespół istnieje od 2001 roku i ma na swym koncie już siedem albumów. Wśród albumów znajdziemy mocne i słabe wydawnictwa. Typowym dla zespołu jest częsta zmiana wokalistek. Praktycznie każdy album nagrany został z inną wokalistką. sirenia-logo

At Sixes And Sevens – debiutancki album grupy z Fabienne Gondamin w roli wokalistki prowadzącej. Jest to jeden z najlepszych albumów Sirenii jakie do tej pory się ukazały.

An Elixir For Existence – drugi album grupy, tym razem w roli wokalistki występuje Henriette Bordvik.

Nine Destinies And A Downfall – trzeci album zespołu, w którym za wokal odpowiedzialna jest Monika Pedersen. Jest to kolejny mocny album w karierze grupy, który uzyskał komercyjny sukces za sprawą dwóch teledysków promujących wydawnictwo. Monika Pedersen była według mnie najbardziej charyzmatyczną wokalistką zespółNa . Szkoda, że współpraca Sirenii i Moniki była tak krótka.

The 13th Floor, The Enigma of Life, Perils of the Deep Blue, The Seventh Life Path – cztery albumy grupy, w którym wokalistką była Ailyn. To najdłużej współpracująca z zespołem wokalistka. Styl zespołu z wokalem Ailyn na czele uległ nieco zmianie. Aranżacje nabrały tempa i ostrości.

Grupa zapowiedziała nowy album zatytułowany Dim Days of Dolor. Niestety nie usłyszymy już na nim Ailyn, bo wokalistka odeszła z zespołu. Szkoda, bo już wszyscy przyzwyczailiśmy się do jej głosu, który ciekawie wpasowywał się w ciężkie brzmienia Sirenii. Na nadchodzącym albumie w rolę wokalistki wcieli się Emmanuelle Zoldan, która występowała już z zespołem, lecz w chórkach. Udzieliła się także wokalnie na EPce Sirenian Shores w utworze First We Take Manhattan.

Przygotowałem mały przegląd przez twórczość zespołu. Usłyszycie utwory ze wszystkich albumów grupy. Miłego odbioru!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s