Further Away – Post Love

fwDał się poznać publiczności jako Inqbator. Zachwycił wszystkich swoją debiutancką EPka The Spin, z którą wszedł do świata pięknej alternatywnej muzyki. Dziś powraca z pierwszym długogrającym albumem zatytułowanym Post Love. Jednak krążek ten został już wydany pod szyldem Further Away. Sprawcą tego całego zamieszania jest wspaniały artysta Jakub Bugała, który czaruje pięknym brzmieniem, lekkim wokalem i ciekawymi tekstami.

Post Love nieco odbiega od debiutanckiej EPki The Spin. Nowa płyta jest cieplejsza i pełna niesamowitych dźwięków. Pięknie zaakcentowane gitary i smyczki, szczególnie jest to słyszalne w utworze Perfect Moments. W kompozycji tej całe bogactwo instrumentalne jest pokazane w pełni swej mocy i  tym perfekcyjnym momencie słyszymy magię dźwięków. Wszytko zostało pięknie wyważone i doprawione smacznym i lekkim wokalem Jakuba, który brzmi niezwykle czysto i emocjonalnie.

Album Post Love czaruje od pierwszych dźwięków, a przepływające utwory jeden po drugim nabierają tempa. Od pięknego i magicznego minimalizmu zapoczątkowanego kompozycją Images, aż po Wiatr, czyli dostojną nutkę soulu i bluesa. Różnorodność obecna jest także w wokalu Jakuba, który w każdym utworze śpiewa nieco inaczej. Momentami głos Kuby oscyluje pomiędzy szeptem, a lekkim śpiewem. Czasem jego wokal brzmi bardzo donoście, a innym razem lekko i spokojnie z małą dozą dostojności.

Wydawać by się mogło, że zmiana nazwy nie wyjdzie artyście na dobre. Jednak stało się zupełnie inaczej. Wszyscy, którzy pokochali Inqbator kochają teraz Further Away. Jakub po zmianie nazwy swego projektu zyskał też wiele nowych fanów. Co ciekawe zaczęły się nim interesować także media muzyczne. Nową nazwą swego projektu Jakub potwierdził, że cały czas chcę się rozwijać muzycznie i chcę iść do przodu. EPka The Spin była tylko początkiem, ponieważ album Post Love jest wyraźnym znakiem muzycznego postępu i artystycznej dojrzałości. Właśnie takiej płyty się spodziewałem i jestem bardzo mile zaskoczony, że jest ona tak smaczna, tak lekka i piękna. Trudno się uwolnić od tych przecudownych dźwięków. Zostaje mi tylko polecić ten cudowny album, bo taką muzykę trzeba znać!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s