Pablo Nouvelle – All I Need

pablonouvelle-highres2.jpgPochodzący ze Szwajcarii, nowatorski producent muzyki elektronicznej. Mowa tu o Pablo Nouvelle. W 2013 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki materiał. Dziś muzyk wraca z nowym i bardzo ciekawym krążkiem zatytułowanym All I Need. 

Pablo Nouvelle jest bardzo ciekawym i nowatorskim muzykiem. Mogę bez wątpienia nazwać jego twórczość muzyczną awangardą. Jego utwory są bardzo alternatywne, jednak mają w sobie coś co przyciągnie niemalże każdego. Gatunkowo jest to bardzo szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Mimo, to wymyka się poza gatunkowe ramy, które jak już wspomniałem są bardzo szerokie. Nouvelle w swoich utworach nie ogranicza się tylko do sampli. Artysta daje nam całą masę cudownych dźwięków, które są odpowiednio wyważone i stonowane. Jest spokojnie, lekko i melancholijne, lecz nie nużąco. Jak udało się uzyskać taki efekt? Pablo Nouvelle doskonale wie, w którym momencie zaskoczyć odbiorcę, jednak sam odbiorca się tego nie spodziewa. Brawa dla Nouvelle’a za to wyczucie i niesamowity muzyczny smak. Artysta jest niezwykle zdolny, co udowodnił na swym debiutanckim materiale, a na krążku All I Need tylko potwierdza swą genialność.

Przyznam, że artyści z takim talentem mogą szybko wpaść w pułapkę. Wybitność i talent czasem mogą doprowadzić do chaosu. Jednak Nouvelle jest w pełni świadomy swojego ogromnego talentu, a przy tym ma poczucie smaku, co już nie raz udowodnił. Pablo bawi się swoją muzyką łącząc elementy muzyki elektronicznej z żywymi i oryginalnymi instrumentami, a także z ciekawą warstwą wokalną.

Wokale na płycie są bardzo różnorodne i ciekawe. Nouvelle zaprosił do współpracy całą masę wspaniałych artystów. Jednak nie znajdziemy tutaj gorących nazwisk z pierwszych stron tabloidów czy komercyjnych wykonawców. Pablo postawił na ambitne i bardzo alternatywne wokale, które idealnie pasują do nowatorskiej muzyki artysty. Na krążku usłyszmy między innymi: Sama Willsa, Normę Jean Martine, Josefa Salvata, Gavina Turka, Rio czy LIV. Oczywiście to tylko część artystów, których Nouvelle zaprosił do współpracy. Przyznam, że Naouvelle ma nosa do ciekawych wokali.

All I Need to album emanujący spokojem i ciepłą melancholią. Wszystkie elementy zostały pięknie i smacznie ze sobą połączone w taki sposób, by nie nużyły, a zachwycały. Nouvelle doskonale wie, kiedy może dać więcej, a kiedy mniej. Dzięki temu jego muzyka wywołuje same pozytywne emocje i w pewien sposób uspokaja i wprowadza w trans. Takiej awangardowej elektroniki potrzeba i oto jest w postaci albumu All I Need. Ten album trzeba znać i tyle.

Tracklista albumu:Pablo-Nouvelle-All-I-Need-2016-2480x2480.jpg

 1. I Will (feat. Sam Wills)
 2. We Ain’t Dead Yet (feat. Norma Jean Martine)
 3. Hold On (feat. James Gruntz)
 4. On The Line (feat. Sam Wills)
 5. Hunger (feat. Josef Salvat)
 6. Take Me To A Place (feat. Liv)
 7. Ice (feat. Kylan Road)
 8. Paint (feat. Norma Jean Martine)
 9. Ave
 10. Coastline (feat. Gavin Turek)
 11. Push Me (feat. Sam Brookes)
 12. Wish You Were Here (feat. Rio)
 13. Worry (interlude)
 14. Our Love (feat. Rio)
 15. All I Need (feat. Lulu James)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s