Dave Gahan & Soulsavers – Angels & Ghosts

Współpraca frontmana Depeche Mode i duetu Soulsavers nie była jednorazowym wybrykiem. Po bardzo pozytywnym przyjęciu wydawnictwa The Light the Dead See, które jest owocem spotkania się tych wspaniałych muzyków przychodzi czas na nowy materiał. Po trzech latach Dave Gahan i Soulsavers znów serwują nam całą masę przyjemnych i poruszających kompozycji. angels-ghosts-b-iext30335786

Angels & Ghosts zdecydowanie różni się od swojego poprzednika. Jest to płyta przepełniona rockowymi brzmieniami z elementami bluesa i nastrojowego soulu. Nie usłyszymy tutaj wpływów elektroniki tak jak to miało miejsce na The Light the Dead See. Najnowsze wydawnictwo można uznać za muzyczne uwstecznienie. Kompozycje zawarte na płycie nie mają w sobie świeżości i nie przystają do obecnych trendów. Czy to źle? W moim odczuciu wcale nie, ponieważ muzycy idą swoją drogą, a tym samym wydali wspaniały album. Dla niektórych krążek ten może wydawać się trudny i na jednym przesłuchaniu się skończy. Jednak nie należy się zniechęcać i dać tej płycie drugą szansę, bo taki materiał na to zasługuje. Ta muzyka porusza i chwyta za serca.

Muzyka może nie jest wyszukana, lecz jest w niej coś ujmującego. Wokalnie jest za to bajecznie. Dave Gahan to genialny wokalista i dojrzały oraz świadomy artysta i właśnie takiego go słyszymy na tym krążku. Gahan śpiewa jak natchniony. Bardzo emocjonalnie podszedł do wokalu. Pięknie w ten sposób buduje napięcie i tworzy niepowtarzalny nastrój. Za klimat odpowiadają również przejmujące i bardzo ciekawe teksty, w które należy się wsłuchać by w pełni zrozumieć tytułowe Anioły i Duchy. 

Podsumowując, Angels & Ghosts to album warty uwagi. Muzycznie nie zaskakuje niczym szczególnym, mimo to jest to muzyka przyjemna i poruszająca. Teksty i wokal to najmocniejsze punkty tego wydawnictwa. Tak więc z całego serca polecam Anioły i Duchy.  Odniosę się też do fali nieprzychylnych opinii. Spotkałem się z wieloma krytycznymi i negatywnymi opiniami na temat tej płyty. Uważam jednak, że zarzuty, z którymi się spotkałem są nieuzasadnione. Jasne jest, że może nie każdemu taka muzyka przypadnie do gustu. Dlatego też nie należy mieszać z błotem takiego materiału i takich artystów, którzy wykonali solidną robotę przygotowując ten album. Dlatego staję w obronie tego wydawnictwa i jeszcze raz serdecznie polecam Angels & Ghosts. 

 

 

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Dave Gahan & Soulsavers – Angels & Ghosts

  1. Brzmi przyzwoicie choć to nie do końca mój styl muzyki. Lubię głos Gahana 🙂 Jak już tu jestem to muszę zapytać. Wiesz, że dziś obchodzi obchodzi nasza kochana Podłoga z Nightwisha? ❤

    Serdecznie zapraszam na 10 (!) nowych recenzji na NAMUZOWANI.blog.onet.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s