Maria Magdalena

Maria Magdalena to projekt, który zrodził się z miłości do muzyki. Jest to również unnamedniesamowita podróż wgłąb ludzkiej duszy. Co więcej nie jest to zwykła podróż. To magiczna, eteryczna i nasycona niezwykłym wyrazem artystycznym pielgrzymka wgłąb duszy… Tak przedstawia się ten niezwykły muzyczny projekt Maria Magdalena, za który odpowiada pewna artystka, która funkcjonuje już kilkanaście lat na naszej rodzimej scenie muzycznej. Wiecie o kim mowa? Justyna Steczkowska, to właśnie ona ukrywa się pod pseudonimem Maria Magdalena.

My first name is hated, by nothingness absorbed

My second name, Maria, shall bring comfort

My third name, Magdalena, shall bring love…

Projekt Maria Magdalena i jego efekt czyli krążek All Is One to pewien muzyczny wyraz Steczkowskiej, która oczarowana muzyką elektroniczną umuzyczniła swą artystyczną wizję.

Dziecka Marii Magdaleny nie można traktować jak zwykłą płytę. Dla mnie jest to prawie godzinne arcydzieło o największym poziomie artyzmu jaki dotąd udało mi się usłyszeć. Maria Magdalena serwuje nam synth popowe kompozycje nasycone nastrojowym chłodem. Warstwa muzyczna momentami jest mistyczna i tajemnicza, a czasem przebojowa i klubowa. Takiej wersji Justyny Steczkowskiej się nie spodziewałem. Zaskoczyła mnie nad wyraz bardzo pozytywnie, zresztą jak zawsze. Samo ukrywanie się pod pseudonimem Maria Magdalena dodało do tego niezwykłego projektu tylko smaczku tajemniczości.

Prócz samej muzyki projektowi towarzyszy nie film, nie teledysk, a wizja artystyczna, która jest nieodłącznym elementem muzyki Marii Magdaleny. Oglądając i słuchając jednocześnie wszystko nabiera innego znaczenia, a ta tajemnicza i magiczna moc muzyki tylko wzrasta. Wielkie brawa dla Marii Magdaleny (Justyny Steczkowskiej) za stworzenie czegoś tak niezwykłego. Warto dodać, że nad projektem pracowała cała masa artystów (J. Rene Kosik, Silesian Art Collective, Sarai, Meth Dears, K. Szabo) , która pomogła Steczkowskiej zrealizować wszystkie artystyczne wizje.

Wszyscy, którzy chcą zagłębić się w muzyce Marii Magdaleny mają możliwość pobrania całej płyty ze strony projektu (http://www.mm-allisone.com/)  . Co ważne płyta to jeden prawie godzinny plik. Dlaczego tak? Ponieważ muzykę Marii Magdaleny powinno traktować się jako całość, jako jedną kompozycję. Rozbijanie płyty na pojedyncze utwory nie jest potrzebne.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Maria Magdalena

  1. Youur style iss really unique compared to othe folks I hwve read stuff from.
    Maany thanks for posting hen you have the opportunity, Guess I’ll
    just book mark this site.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s