FOXOS

79220__xl

Poszukując nowych brzmień natknąłem się na pewien bardzo ciekawy duet, który reprezentuje nurt muzyki elektronicznej, ambientu czy alternatywnego popu. W skład duetu wchodzi dwóch młodych i niezwykle utalentowanych mężczyzn, a są nimi Rick Jurthe i Jonas Fritsch. Duet FOXOS pochodzi z Hamburga i miesza w swej muzyce klimatyczne elementy elektro popu i ambientu. O swojej twórczości mówią tak:

Kiedy szklisty i niezwykły głos miesza się z minimalizmem elektronicznych i organicznych brzmień, powstają magiczne i wzniosłe utwory. Zapraszamy was na cudowny sen, czasem do tańca by zatracić się w świecie naszej muzyki…

Na swym koncie mają dwie bardzo ciekawe EPki. Debiutancki mini album ujrzał światło dzienne w 2014 roku. Fables, czyli ich debiutanckie wydawnictwo przyczyniło się do wielu sukcesów. Panowie zaczęli pojawiać się na największych niemieckich festiwalach muzyki alternatywnej.

Rok po wydaniu debiutanckiej EPki panowie wydają drugi mini album zatytułowany Polar, który zawiera pięć wspaniałych i nastrojowych kompozycji. Po premierze EPki duet wyruszył w trasę koncertową by promować swój najnowszy materiał. Show musi być niesamowite, bo podczas występów towarzyszyć im będą artyści akrobatycznego show Feuerwerk der Turnkunst. 

Muzyka FOXOS jest niezwykle klimatyczna, nastrojowa i miła dla ucha. Wokalista pięknie maluje głosem, który pięknie spaja się z minimalizmem elektronicznych brzmień. Jak sami mówią oscylują gdzieś pomiędzy twórczością Jassie Ware, Depeche Mode i Sigur Rós. Ja jednak uważam, że nie powinno się takiej twórczości zamykać w pewnej szufladce i szukać podobieństw. FOXOS robią swoją, bardzo dobrą i świeżą muzykę, która hipnotyzuje, zachwyca oraz wzrusza.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s