Dzień z muzyką bez prądu

Dziś przygotowałem dla was playlistę bez prądu. Oznacza to, że zestawienie będzie zawierało moje ulubione, akustyczne wersje poszczególnych kompozycji. Głównie będą to akustyczne wersje utworów, które zaliczają się do symfonicznego metalu. Wykonania tych kawałków bez prądu jest niezwykle klimatyczne i nastrojowe. Zawsze słuchając cięższych brzmień jestem ciekaw jak dany numer brzmiałby w wersji akustycznej. Niestety zespoły nie nagrywają zbyt wiele akustycznych wersji swoich utworów. Wyjątkiem są koncerty unplugged i późniejsze koncertowe wydawnictwa. Jednak należy się cieszyć z tego co jest. Większość utworów, które chciałem usłyszeć „bez prądu” znajdują się właśnie na tej playliście.

Zestawienie otwiera mój ukochany Within Tempation z utworami Ice Queen i Faster, które zostały zarejestrowane w 2011 roku podczas Q-music acoustic sessions. Następnie usłyszycie What The Water Gave Me Florence i maszyn w wersji unplugged. Przyznam, że brzmi przepięknie. Potem Hey wraz z Agnieszką Chylińską w utworze Angelene. Kolaboracja ta miała miejsce podczas koncertu MTV unplugged, który został potem wydany na płycie Hey MTV unplugged. 

Dalej usłyszycie słodkie i urocze dźwięki ukulele oraz głos Meli Koteluk w minimalistycznej, ale jakże pięknej wersji utworu, pt Migracje. Coś pięknego, zarówno w wersji studyjnej jak i koncertowej. Warto zwrócić uwagę na przepiękny kawałek zespołu The Rasmus Open My Eyes. Ciekawymi propozycjami na playliście są Afterlife w wykonaniu Amaranthe czy Uprising z muzycznego dorobku grupy MUSE. Oczywiście nie zabrakło moich ulubionych kompozycji z krążka Acoustic Night At The Theatre.Był to przepiękny akustyczny koncert Within Temptation, który w całości został nagrany w formie wspomnianego albumu. Finałem playlisty jest kompozycja Legend Land z dorobku zespołu Leave’s Eyes.

Życzę miłego odsłuchu. Mam nadzieję, że muzyka bez prądu wam się spodoba. Jeśli macie jakieś swoje ulubione utwory w akustycznej wersji to napiszcie o nich w komentarzu. Z chęcią ich posłucham 😉

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Dzień z muzyką bez prądu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s