Dzień z gotyckim/symfonicznym metalem

Jesień to taki czas kiedy w moich głośnikach rozbrzmiewa najwięcej ciężkich brzmień. Jest to to głównie gotycki i symfoniczny metal. Jestem pewnym muzycznym odmieńcem, bo większość z was jesienią słucha spokojnych i melancholijnych utworów. U mnie jest tez melancholia jednak w ostrzejszym i nieco drapieżniejszym wydaniu.

W dzisiejszym zestawieniu przedstawię wam kilka moich ulubionych kapel i wykonawców spod znaku gothic bądź symfonicznego metalu. Postanowiłem przedstawić po dwa utwory każdego z nich. Pierwsza część playlisty to kompozycje, które zostały wydane kilka czy kilkanaście lat temu, a nadal cieszą się nie małym zainteresowaniem. Druga część zaś zawiera najnowsze dokonania danych artystów.

Zestawienie otwiera mój ukochany Within Temptation z kompozycją Mother Earth. Następnie usłyszycie Nightwishowe Nemo. Genialny głos Tarji usłyszycie również solowo w utworach Die Alive oraz Victim Of Ritual. Oprócz tego na playliście znajdziecie również Simone Simons z ekipą, Leave’s Eyes czy norweską grupę Sirenia.

Życzę miłego odsłuchu!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s