Idzie nowe

Ostatnie dni i tygodnie to okres gorących nie tylko dni ale i muzycznych premier. W ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele nowości. Dziś zaprezentuje wam dwa rockowe świeże kawałki i dwa nieco ostrzejsze z pogranicza symfonicznego metalu z kobiecym wokalem na czele. Mam dla was również małe info, które mnie bardzo, ale to bardzo zadowoliło.

Pierwszym świeżym kawałkiem, którym chcę się z wami podzielić jest utwór Fun Gun, który jest drugim singlem zwiastującym nowy krążek warszawskiego zespołu CHEMIA. Chłopaki jak zwykle pozytywnie mnie zaskoczyli. Kawałek jest niezwykle energiczny. Posiada typowe dla CHEMII charakterystyczne riffy, które przypominają amerykański styl grania. Numer na bardzo wysokim poziomie i jeszcze ten głos Łukasza, nie ma się czego przyczepić. Wszystko zostało dopieszczone i dopracowane. Będę zapętał ten kawałek w oczekiwaniu na Let Me.

Grupa Stereopgonics również wypuściła nowy utwór, który zatytułowany jest I Wanna Get Lost With You. Kawałek jest zapowiedzią nowej płyty zespołu, która ukarze się już 11 września. Album będzie nosił tytuł Keep The Village Alive. Zapewne nowy krążek będzie utrzymany w podobnym stylu do Graffiti On The Train, a świadczy o tym najnowszy singiel, który przypomina nieco muzykę właśnie z tego albumu. Zobaczymy jednak jak wypadnie całość, bo zapowiada się ciekawie.

Teraz czas na nieco ostrzejsze granie, które bardzo lubię, choć ostatnio mało było wpisów dotyczących cięższych brzmień. Jednak z czasem będzie o tym więcej. Wśród nowości znalazł się bardzo wyniosły i nieco dramatyczny utwór Halvdan The Black, który zapowiada nowy krążek zespołu Leaves’ Eyes. Nadchodzący album formacji będzie zatytułowany King Of Kings, a jego premiera zaplanowana jest na 11 września. Album ten może być bardzo ciekawy i bogaty w dźwięki i zaskakujące elementy. Usłyszymy tam gościnie Simone Simons z grupy Epica, oraz orkiestrę symfoniczną. Oczywiście to tylko niektóre elementy, które na pewno znajdą się na King Of Kings, będzie tego znacznie więcej. Czuję, że szykuje się ostra i ciekawa płyta o czym świadczy zapowiadający ją utwór. W numerze Halvdan The Black dzieje się bardzo dużo. Są darmatyczne chórki, mroczny growl i anielski głos Lic Kristine. Zespół zrobił mi dużą przyjemność tym utworem.

Zespół Xandria również nie spoczywa na laurach. Grupa całkiem niedawno wypuściła kawałek Voyage Of The Fallen promujący ich nową EPkę Fire & Ashes. Na tym mini albumie znajdują się trzy nowe kawałki w tym singiel promujący, dwa utwory nagrane na nowo i dwa covery. Nowy utwór jak zawsze bardzo dobry, a wokalistka doskonale radzi sobie z operowymi partiami wokalnymi.

A teraz krótkie, ale bardzo treściwe i radosne info. Mój ukochany Within Temptation zapowiedział, że po zakończeniu letniej trasy koncertowej rozpoczyna pracę nad nowym krążkiem. Z tego co zapowiedział gitarzysta Ruud Jolie nowy krążek ma posiadać więcej elementów symfonicznych. Możliwe ze zespół zaprosi do współpracy jakąś orkiestrę symfoniczną. Tym samym zespół chce kontynuować to com zapoczątkował wydając album Hydra. Grupa zdaje sobie sprawę z tego, że ich brzmienie uległo nieco zmianie. Jednak nie chcą stać w miejscu. Będą tworzyć na nowo i będą eksperymentować i nie wykluczone, że i  na nowym krążku Sharon zaśpiewa z kimś w duecie. Wiem, że na nową płytę poczekamy 1,5 roku albo i dwa lata. Jeszcze nie znam żadnego kawałka z nowego krążka i nie wiem praktycznie nic na temat jego zawartości, a już czuję, że płyta będzie czymś niezwykłym.

A w oczekiwaniu na info dotyczące nowej płyty rozkoszujmy się dźwiękami, które zespół zostawił nam na ostatnim koncertowym krążku Let Us Burn Elements & Hydra Live in Concert.

To moje dwa ulubione numery z tego krążka, są cudowne w wersji live.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s