Muzyczne odkrycia #7 indie pop

Temperatura na zewnątrz szaleje. Pewnie niektórzy z was wygrzewają się na plaży i zażywają orzeźwiających kąpieli. Zapewne garstka z was chroni się przed upałami po prostu zostając w domu. Ja właśnie dziś zaliczam się do tej drugiej grupy i przygotowałem dla was wszystkich zestawienie kilkunastu,świeżych kawałków z pogranicza szeroko pojętego nurtu jakim jest indie pop.

Playlistę otwiera chłodny i klimatyczny kawałek Human w wykonaniu AQUILO. Potem zaś rozbrzmiewa energiczny All This Could Be Yours, który nasycony jest pozytywną energią. Grupa Cold War Kids rozpieszcza nas bogactwem dźwięków wprowadzając nas w istne szaleństwo, ponieważ kawałek poderwie niemalże każdego(Mi podczas słuchania tej kompozycji noga sama podrywała się do tańca).Dalej tempo zwalnia i rozbrzmiewa delikatny i niezwykle klimatyczny utwór The Other Side w wykonaniu grupy French For Rabbits. Z delikatności przechodzimy znów w energiczne rytmy jakie serwuje nam Sir Sly w kompozycji Where I’m Going. Oscar & The Wolf również prezentuje nam niebanalne dźwięki z pogranicza chłodnego synth popu.

Następnie rozbrzmiewa jedna z najciekawszych pozycji na playliście czyli kawałek Couldn’t Stop Caring, który należy do muzycznego dorobku grupy The Spiritual Machines. Utwór ten nieco wymyka się z ram indie popu, bo zawiera w sobie elementy typowe np. dla rocka, czy nawet symfonicznego metalu (mam tu na myśli popmatyczne zakończenie utworu). Warto również zwrócić uwagę na niebanalny utwór Fall, który jest niezwykle lekki i przyjemny w odbiorze, a wykonuje go nikt inny jak utalentowany Dotan. Osobom, które uwielbiają gdy w utworze sporo się dzieje polecam kawałek F is for Faker w wykonaniu grupy Team Me; oraz Indian Summer, za który odpowiada Highasakite. Miłośnicy krainy łagodności i nieco delikatniejszych kompozycji mogą śmiało zasłuchać się w utworach: All In, This Year oraz The Hills. 

Posłuchajcie sami!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s