Maya and The Hummingbirds

Od dłuższego czasu obserwuje nasz rodzimy rynek muzyczny i jestem dumny z tego ile muzycznych dobroci istnieje w naszym kraju. Nastąpił pewien muzyczny boom, który poniósł za sobą wysyp genialnych artystów, młodych debiutantów. Fala nowej, świeżej energii i niebanalnej muzyki objęła całą Polskę. Staram się być na bieżąco z tym wszystkim, jednak nie zawsze się to udaje. Wielu artystów już odkryłem, a jeszcze wielu przede mną, a dziś chcę wam przybliżyć bardzo ciekawy zespół Maya and The Hummingbirds.

11704852_1462980974012960_5051393870268129639_n

Grupa ta pochodzi z Żywca, a skład tworzą cztery niezwykle utalentowane osoby: Maja Kasia Kowalczuk (wokal),  Patryk Ścieszka (bas), Wojtek Żurek (gitara), Samuel Helbin (perkusja). Całym projektem dowodzi wokalistka Maja, która odpowiedzialna jest również za teksty piosenek.

Maya and The Hummingbirds umieścili niedawno w sieci swój piękny i czarujący utwór zatytułowany Parachute. Pierwsze dźwięki wprowadziły mnie w cudowny nastrój, a potem było jeszcze lepiej. Ta fala niebanalnych dźwięków w połączeniu z tym lekkim i ciepłym głosem Mai jest po prostu niesamowita. Początkowo odczułem małe podobieństwo do twórczości London Grammar oraz Sister Wood (obie formacje darzę nie małą sympatią). Jednak mi to muzyczne zbliżenie w ogóle nie przeszkadza, bo muzyka w wykonaniu grupy Maya and The Hummingbirds jest po prostu magiczna, nic dodać, nic ująć.

Sam zespół mówi o sobie tak:

nasza muzyka to wypadkowa inspiracji – do tej pory- czwórki ludzi. trudno jednoznacznie określić styl muzyczny, w którym się obracamy. nie lubimy ograniczeń, lubimy ich brak. zespół tworzony jest na ziemi żywieckiej. ideą nie są dziewczyny, hajs i koks. ideą są doznania umysłu, serca i duszy nas samych i ludzi słuchających tego, co tworzymy. teksty kreśli Maja. muzykę ‚sprawiamy’ wspólnie. każdy ma coś do powiedzenia, historie do opowiedzenia.

po prostu.

•słuchaj
•doświadczaj
•dziel się z innymi

A więc spełniam życzenie zespołu i dzielę się z wami tą wspaniałą muzyką, w której nie ma ograniczeń. Doskonałym tego przykładem jest utwór Parachute. Wsłuchajcie się w to cudo…

Ja już kocham ten zespół i zdecydowanie chcę więcej. Tak więc czekam na kolejne utwory i na długogrające wydawnictwo.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s