Muzyczne odkrycia #5 rockowe brzmienia

Przygotowałem dla was małe zestawianie dwunastu utworów, które obejmują najszerzej pojęty gatunek muzyczny czyli rock. Będą ostre kawałki z lekką dozą hard rocka. Usłyszycie też indie rock, trochę alternatywy i sam czyściutki rock. Myślę, że fani gitarowych brzmień znajdą coś dla siebie w tym zestawieniu. Przyznam się wam, że ciężko było mi wyszukać ostre i agresywne kawałki. Co prawda na playliście się one znajdują. Jednak zdecydowanie do muzyki rockowej przypisywany jest ostatnio wszechobecny i bardzo modny nurt indie, za którym od pewnego czasu szaleje.

Zestawienie otwiera dość mocny rockowy utwór The Cog In The Machine w wykonaniu grupy Lagwagon. Następnie rozbrzmiewa KILL DEVIL HILL z utworem Crown of Throns. Dokonania tego zespołu brzmieniowo bardzo przypominają mi muzykę grupy Disturbed, trochę podobny wokal i gitarowe riffy.Jednak podobieństwo nie jest rażące, a kawałek mimo, że ostry i agresywny to miły w odbiorze. Potem następuje zmiana klimatu, a to za sprawą lekkiej kompozycji Keep It In Motion w wykonaniu grupy Guided by Voices. Pozostając w takim klimacie rozbrzmiewa warty uwagi Relight The Fire, który należy do dorobku grupy New Empire. Dalej słyszymy mocny rockowy Plans i typowy kawałek wywodzący się z nurtu indie czyli Molecules. 

Rytmy indie, lecz nieco ostrzejsze serwuje nam również grupa Bad Bad Hats w kawałku Shame. Zespół ten to rodzynek na zestawieniu. Na całej playliście dominuje męski wokal, a tutaj rozbrzmiewa kawał kobiecego głosu. Potem rozbrzmiewa jednen z ostrzejszych kawałków na liście czyli Liar w wykonaniu ONE OK ROCK. Na tym mocne kawałki się nie kończą, bo potem usłyszycie między innymi propozycje grupy Blitz Kids i Blue Stahli. Utwór tego drugiego zespołu czyli The Fall to zdecydowanie najmocniejszy moment na tej playliście. Kawałkiem, który zamyka listę jest Get Tight w wykonaniu grupy CHEATAHS.

Życzę miłego odsłuchu!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s