Świeżynka od Riverside

Światło dzienne ujrzał dziś kawałek Discard Your Fear, który zwiastuje nowy krążek grupy Riverside. Premiera albumu zaplanowana jest na czwartego września. Będzie on nosił ciekawy tytuł: Love, Fear And The Time Machine. 

Discard Your Fear jest opowieścią o tym czego się najbardziej boimy. Mówi o strachu przed nieznanym. Bardzo ciekawa i nastrojowa tematyka utworu. Można się spodziewać, że cały nowy krążek będzie w podobnym klimacie. W kompozycji słychać znaczne wpływy rodem z lat 70. i 80. Discard Your Fear jest doskonałym przykładem tych wpływów. Słychać ten charakterystyczny pogłos, głęboki bas i nieziemskie dźwięki gitar. Całość jest jeszcze scalona nastrojowym chłodem typowym dla grupy Riverside. Utwór ten tylko zachęca do zagłębienia się w nową muzykę zespołu, a całość usłyszymy już we wrześniu.

Jak mówi wokalista grupy, nowy album ma być utrzymany właśnie w takiej muzycznej stylistyce nawiązującej do lat 70. i 80. Wygląda na to, że nowy krążek grupy będzie pewną muzyczną wędrówką w czasie. Już nie mogę się doczekać nowego krążka, bo wiem, że będzie on bardzo dobry. Potwierdzeniem tego jest Discard Your Fear. Z każdym albumem panowie podnoszą poprzeczkę, a ta zawisła już bardzo wysoko. Jestem zdumiony, że tak potrafią i jednocześnie dumny, bo Riverside tworzą genialną, niecodzienną muzykę.

Cierpliwie czekając na nowy krążek zapętlajmy do nieskończoności ich nowy utwór!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s