Koncertowy Lublin – lipiec

Wakacje to czas niesamowitych imprez, festiwali i genialnych koncertów. Tych ostatnich w Lublinie będzie sporo. Lipiec w Lublinie będzie wypełniony niecodziennymi dźwiękami głównie za sprawą bardzo ciekawego wydarzenia jakim jest festiwal muzyczny Inne Brzmienia. Impreza będzie trwała pięć dni (08.07-12.07). Na scenie zobaczymy i usłyszymy między innymi artystów takich jak: Tony Allen, EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN, Tymon Tymański i Different Sound Orchestra, The Plastic People Of Universe, Kasai czy Trio Mandili. To tylko część artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu, jest ich zdecydowanie więcej. Cała lista artystów oraz szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie www.innebrzmienia.eu.

Centrum Kultury w Lublinie i Most Kultury również oferują ciekawe wydarzenia muzyczne.

Sex Machine Band wystąpią 10 lipca o godzinie 20 na Moście Kultury. Muzyka grupy to mieszanka dźwięków z pogranicza soulu, funku, groove czy jazzu. Mówią, że zespół to muzyczna petarda z naoliwioną sekcją rytmiczną i dętą, doprawiona oryginalnym stylem gitarzysty oraz surowym wokalem.

Standard Brass Band to grupa wykonująca największe przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Miłośnicy muzyki jazzowej powinni być zadowoleni. Fani potańcówek również śmiało przybędą na występ, bo nóżki same będą rwały się do tańca przy takich rytmach. Koncert odbędzie się 11 lipca o godzinie 20 na Moście Kultury.

Crab Invasion czyli rytmy w stylu indie. Grupa zaprezentuje wiele niebanalnych kompozycji obfitujących w ciekawe progresywne akordy i groove. ParaVan to lubelski przedstawiciel alternatywnego rocka. Grupę tworzą: Paweł Kacperczyk (perkusja), Maciek Kacperczyk (gitara, wokal), Przemek Stefański (gitara basowa) i Mikołaj Gwozda (gitara). Oba występy będą miały miejsce na Moście Kultury 17 lipca o godzinie 20.

W ramach koncertów Nowa Lubelska Muzyka na żywo w dniach 23 – 24 lipca na Moście Kultury zagrają zespoły: Kipikasza, La Double Vie, Mohipisian i The Underground Man. Występy rozpoczną się o godzinie 20.

The Feral Trees kapela, której płytkę niedawno recenzowałem na blogu. Zespół wystąpi 31 lipca w Wirydażu Centrum Kultury w Lublinie. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.

Ciekawych muzycznych doznań można się również spodziewać podczas tegorocznej edycji Carnavalu Sztukmistrzów, który odbędzie się 23 – 26 lipca. Usłyszymy wiele alternatywych dźwięków, a wszystko za sprawą takich artystów jak: Baasch (23 lipca,godzina 22, klub festiwalowy), Bokka/Zamilska (25 lipca. godzina 22, klub festiwalowy), Król/Kortez (24 lipca, godzina 22:30, klub festiwalowy) oraz Miss Papima (26 lipca, godzina 22, klub festiwalowy) Usłyszymy również zespoły: PompaDur (24 lipca, godzina 20:30, Plac przed Trybunałem), Czessband (25 lipca, godzina 21:20, Plac przed Trybunałem).

Serdecznie zapraszam na wszystkie koncerty! Dodam, że wstęp na wszystkie wymienione przeze mnie wydarzenia jest wolny. Nie może was tam zabraknąć. Ja niestety na wszystkich tych koncertach nie będę mógł się pojawić, jednak na większość z nich się wybieram. Jeszcze raz serdecznie was zapraszam i mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawić na lubelskich koncertach 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s