Moonglass

Po ostatnim wydaniu muzycznych odkryć – made in PL postanowiłem przyjrzeć się bliżej zespołom, których utwory znalazły się na playliście. Zapoznałem się bliżej z twórczością zespołu Moonglass. Kapela ta powstała w Warszawie. Przez pierwsze lata swego istnienia funkcjonowali pod nazwą Sands Of Sedna. Potem jednak zmienili nazwę na Moonglass i pod tym szyldem wystepują po dziś dzień. W skład grupy wchodzi czterech utalentowanych muzyków:

Mateusz Gudelis – wokal
Maciej Karbowski – gitara/klawisze
Łukasz Pasternak – bas/klawisze
Tomasz Stołowski – perkusja

Rok temu panowie wydali swój debiutancki album zatytułowany WEBS. Moonglass wykonuje muzykę z pogranicza szeroko pojętego rocka z wyraźnymi wpływami post – rocka i elektroniki. Grupa ma za sobą wiele koncertów. Zespół supportował wiele zespołów, np. God Is An Astronaut, And So I You From Afar (Irlandia), Jeniferever (Szwecja), Junius (USA), Blindead (Polska).

Na ich debiutanckim wydawnictwie znajduję się osiem utworów, które utrzymane są w rockowym klimacie z domieszką elektronicznych brzmień. Cały album utrzymany jest w chłodnej stylistyce. Mimo to przyjemnie słucha się wszystkich kompozycji zawartych na krążku. Kapela zapowiada się całkiem ciekawie. Myślę, że z czasem będzie o nich głośno i na stałe zagoszczą na dużych scenach.

A zatem posłuchajcie ich debiutanckiego krążka, pt. WEBS

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s