oly. home

Dziś młoda artystka ma swoje wielkie święto. Właśnie dziś 22 czerwca premierę ma debiutancki krążek oly. zatytułowany home. Zatem jak wypadł debiut tej młodej i bardzo utalentowanej dziewczyny? Płytka wyszła znakomicie. Mimo młodego wieku artystki teksty i muzyka zawarta na home jest bardzo dojrzała i przemyślana. Krążek jest spójny, utwory płynnie przechodzą jeden po drugim i tworzą niebywały klimat. Kompozycje oly. są spokojne, klimatyczne i kojące. Można się wspaniale odprężyć i do reszty rozmarzyć przy muzyce jaką zaprezentowała na swym debiutanckim krążku.

Home wypełniony jest trzynastoma utworami w ciekawej aranżacji, za którą odpowiedzialny jest Rober Amirian. We wszystkich utworach usłyszymy typowe dla oly. minimalistyczne instrumenty jakimi są ukulele i kalimba. Gościnnie możemy usłyszeć też artystów związanych z wytwórnią nextpop, np. Kari (pianino), Fismoll (wokal) czy Baasch (klawisze)

Album otwiera piękna i bardzo minimalistyczna kompozycja my dear friends. Po tak wspaniałym wstępie do muzycznego świata oly, płynnie przechodzimy do kolejnego, znanego nam utworu afterlife, który został wydany jako singiel promujący krążekNastępnie rozbrzmiewa bardzo ciekawy i urokliwy flame. W podobnej stylistyce jest także kolejny utwór czyli rainhill, który ma niezwykle pozytywny wydźwięk i zachwyca swoją muzyczną prostota i delikatnym głosem artystki. Jest to jedna z moich ulubionych pozycji na krążku. Potem nadchodzi czas na małą zmianę klimatu. Mowa tu o minimalistycznej i nieco melancholijnej kompozycji the chapter. Cudowne dźwięki ukulele i wokal oly. budują niesamowity nastrój. Słuchając tego numeru można przenieść się w nieznane dotąd rejony własnej wyobraźni. Jest to minimalistyczna perełka na krążku. Dalej jest tylko lepiej. Rozbrzmiewa niezwykle ciekawy growing young, który pod względem muzycznym przypomina nieco dokonania Kari. Mimo to wpisuje się w resztę kompozycji ,które zawarte są na krążku.

Kolejną kompozycją jest spokojny i niebywale lekki guardian, który z czasem nabiera tempa i staje się energicznym i bogatym w instrumentaria utworem. Następną minimalistyczną perełką jest cemeteries of lights. Potem zaś rozbrzmiewa znany wszystkim the loneliest whale on earth, który także zapowiadał płytę. Po znanym przed wydaniem albumu utworze rozbrzmiewa lekki i spokojny king of wind oraz przepiękny to Linden, w którym oly. przepięknie maluje swym delikatnym głosem. Chwilę później słyszymy chłodny kawałek jakim jest response. Jest to zdecydowanie najchłodniejszy moment na płycie i znajduje się na liście moich ulubionych numerów znajdujących się na krążku. Kolejnym utworem jest from the past, który zamyka album. Jest bardzo podobny kompozycji otwierającej home. Właściwie oba te utwory taką samą sekcję rytmiczną i bardzo podobną warstwę tekstową. Bardzo ciekawy zabieg. Można stwierdzić, że musimy przejść przez cały album by usłyszeć kontynuację numeru my dear friends. Poprzez ten ciekawy zabieg album jest spójny i tworzy idealną całość. Brawo za pomysł, bo jego wykonanie wyszło prze genialnie.

Tracklista płyty   11071048_648493865284966_4127943617801508841_n

1. My Dear Friends
2. Afterlife
3. Flame
4. Rainhill
5. The Chapter
6. Growing Young
7. Guardian
8. Cemeteries Of Lights
9. The Loneliest Whale On Earth
10. King Of Wind
11. To Linden
12. Response
13. From The Past

Krążek wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie. Co prawda lubię jak sporo się dzieje, jak jest energicznie i z przytupem. Jednak słuchając debiutu oly. nie chciałem nadmiaru dźwięków. Od początku nastawiłem się subtelność i minimalizm i tak tez było. Choć niektóre utwory mnie pozytywnie zaskoczyły dźwiękowym bogactwem. Warstwa tekstowa również zasługuję na wielki plus. Pokłony w stronę oly. za cudowny głos, ciekawe teksty i genialny album, do którego będę często i z wielką przyjemnością wracał. Jestem dumny z tego, że taka muzyczna perełka pochodzi z Polski i z malowniczego województwa lubelskiego. Co tu dużo mówić, krążek mam, teraz muszę wybrać się na koncert, a płytkę home serdecznie polecam wszystkim miłośnikom minimalistycznych dźwięków, ciekawych tekstów i subtelnego wokalu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s