Muzyczne odkrycia #5 made in PL

Korzystając z dużej ilości czasu poszperałem trochę w sieci, a efektem tego jest porcja genialnej muzyki i to naszej, polskiej muzyki. Przygotowałem dla was muzyczną playlistę, w której chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Jest trochę rockowych brzmień, elektroniki i dźwięków z pogranicza indie. Jest to swego rodzaju miszmasz polskiej, nowoczesnej muzyki niszowej. O tych zespołach i ich twórczości słyszy się mało. Są gdzieś w tle wielkich popularnych wykonawców. Mimo to bardzo się cieszę, że są. Cieszę się również z tego ,że udało mi się do nich dotrzeć i przesłuchać ich utworów, a teraz się z wami nimi podzielić.

Playlistę otwiera zespół The Feral Trees z kompozycją Take It To The Grave, która utrzymana jest w chłodnej, melancholijnej stylistyce z pogranicza szeroko pojętego rocka. Potem zaś następuje zmiana klimatu i wkracza alternatywa z elektronicznymi dźwiękami na czele. Mowa tu o Yoachimie i jego ciekawym utworze Forest. Następnie usłyszycie The Noisy wykonaniu Small Machines i Dont Keep Me Low należącego do Kubaterry. Kawałek Dont Keep Me Low reprezentuje gatunek jakim jest dream pop. Kompozycja ta emanuje spokojem i łatwo można się przy niej rozmarzyć.

Potem znów wkraczamy w świat elektroniki poczynając na utworze Forget, którego wykonawcą jest Garbek, a kończąc na Good Things należącego do grupy Digital Tree. Następnie wraz z zespołem Moonglass odrywamy się od elektroniki i wsłuchujemy się w rockową kompozycje Tapestry. Oprócz wymienionych już utworów warto też zwrócić uwagę na nieco mroczny To The Deep w wykonaniu Andre’N’Alin oraz na przyjemny w odbiorze Exile grupy Labai.

Zapraszam więc do przesłuchania naszej polskiej muzyki!

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Muzyczne odkrycia #5 made in PL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s