Muzyczne odkrycia #4 indie folk

Dawno nie przygotowywałem listy muzycznych odkryć, więc dziś wracam z dziesięcioma utworami z pogranicza indie folku. Zmieniam też koncepcję muzycznych odkryć. Będzie mniej o zespołach, bo większość wykonawców nie podaje o sobie żadnych informacji. W zamian więcej będzie o samej muzyce, która znajdzie się na playliście.

To lecimy!

Przygotowałem dla was dziesięć pięknych utworów z krainy łagodności. Usłyszycie piękne akustyczne brzmienia gitar, ciepłe głosy zarówno męskie jak i kobiece i całą masę folkowych instrumentów. Playlistę otwiera kompozycja The Breach należąca do dorobku Dustina Tebbutta. Utwór charakteryzuje się wspaniałym wokalem i typowymi dźwiękami, które wpisują się w ramy gatunku jakim jest folk. Potem słyszymy subtelny Dark Birds Is Home w wykonaniu The Tallest Man on Earth. Kawałek ten rozpoczyna się delikatnymi brzdękami gitary i łamiącym się wokalem Kristiana Matssona. Jednak kompozycja ta nabiera pod koniec tempa i wtedy słyszymy instrumentalne, folkowe bogactwo dźwięków. Następnie przechodzimy do pięknej i zwiewnej ballady Mirror, za którą odpowiedzialny jest zespół Husky.

Wśród kolejnych kompozycji usłyszymy między innymi pozytywny utwór Sure As Hell grupy Lunatic Wolf, czy bogate w niebalalne dźwięki Wishingbone zespołu Winter People. Ten ostatni jest chyba najbogatszym kawałkiem w całej playliście pod względem muzycznym. Ciekawą propozycją jest również Dancers Axela Flóventa oraz Vampires w wykonaniu RY X. Vampires zawiera typowe dla folku elementy ale doszukać się można również nieco alternatywnych brzmień.

Zostawiam was z playlistą i życzę miłego odsłuchu

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Muzyczne odkrycia #4 indie folk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s