Pan Trup

Ostatnio wokalista proAge, dziś zaś zapukał do mnie gitarzysta zespołu Pan Trup. To bardzo miłe ze s11148679_359137814282831_7083843232650626692_otrony muzyków, że piszą i chcą pokazać swoją muzykę. Wiedzieli do kogo się zwrócić, bo ja ich muzykę przekażę dalej i być może zespół zyska rzesze nowych fanów.

Tak więc kto kryje się pod nazwą Pan Trup. Jak sami mówią o sobie muzycy grupę tworzą jedna kobieta i czterech mężczyzn:

  • Maria Marcinek (perkusja),
  • Maciej Mazurkiewicz (gitara elektryczna),
  • Mirosław Osika (gitara basowa),
  • Tomasz Samołyk (wokal),
  • Łukasz Wolak (klawisze)

Grupa wydała swój mini album EP zatytułowany po prostu Pan Trup. Na krążku znajduje się pięć utworów: Wałkonie, Bardzo duże BUM, Szkło, Rybołówstwo, Squash. Kapela prezentuje bardzo wysoki muzyczny poziom. Pan trup serwuje nam słuchaczom mieszankę różnych stylów muzycznych. Wszystko jest dopracowane i przygotowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Mamy tu do czynienia z elementami synthpopu, elektroniki, a także szeroko pojętego rocka. Przy takiej muzycznej mieszance trudno zdefiniować gatunek muzyczny jaki reprezentują muzycy z zespołu. Uważam jednak, że można śmiało nazwać kapele zespołem alternatywnym. Wspomniany synthpop najbardziej słyszalny jest w utworze otwierającym EPkę. Reszta utworów zaś jest przepełniona duchem art rocka z elementami elektroniki. Ciekawym elementem na płycie są także partie wokalne. Utwory zaśpiewane są bardzo ciekawy sposób. Przyznam, że dość ryzykowne posunięcie jeśli chodzi o taki styl śpiewania, jednak Pan Trup poradził sobie z tym doskonale.

No cóż muzycy z kapeli Pan Trup wydali bardzo ciekawy materiał. Grupa zapowiada się obiecująco. Ich muzyka wymyka się z wszelkich ram, co sprawia, że słucha się jej z przyjemnością. Jest ona również momentami zaskakująca. Słuchacz może oczekiwać mocnego gitarowego uderzenia, które zanika na rzecz elektronicznych brzmień. Bardzo ciekawy zabieg, który przypadł mi do gustu. Twórczość zespołu powinna spodobać się wszystkim miłośnikom niebanalnych brzmień i tekstów w naszym rodzimym języku. Cieszę się, że nasz rodzimy rynek muzyczny obfituje w takie ciekawe kapele jak Pan trup. Serdecznie polecam!

Posłuchajcie mini albumu Pan Trup 🙂

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Pan Trup

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s