The Underground Man

The Underground Man to polsko – brytyjski projekt muzyczny, który wywodzi się z malowniczego miasta wschodniej Polski czyli Lublina. W skład zespołu wchodzą cztery osoby: Gafyn Davies (wokal, gitara),  Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe), Darek Hanaj (perkusja),  Radek Barszcz (bas). Dokładnie kilka dni temu formacja wydała swoją debiutancką EPkę zatytułowaną From the Basement. Na wydawnictwie znajdują się trzy utwory You Could Be Here, Inside of Me (singiel promujący mini album) oraz Time Goes By. 

Muzyka zespołu jest na wysokim poziomie i brzmi światowo, można się doszukać podobieństwa do ffromthebasement-epcover500ormacji Editors, choć The Underground Man  serwują nam nieco więcej elektronicznych brzmień. Muzykę zespołu można śmiało zaliczyć do szeroko pojętego alternatywnego rocka z domieszką elektroniki.

A tak sam zespół opowiada o swojej muzyce:

„Muzyka zespołu to wypadkowa stylów muzycznych, z których wywodzą się członkowie grupy. Rezultatem jest mieszanka surowych dźwięków z syntezatorowymi melodiami, doprawiona mrocznymi krajobrazami, malowanymi wokalem i pulsującym rytmem. Swoją muzyką chcemy zabrać Cię w najciemniejsze odmęty umysłu, po to, żeby zapalić tam światło. Chcemy, żeby nasze melodie towarzyszyły Ci jeszcze długo po wciśnięciu przycisku STOP i po wyjściu z naszego koncertu. Melodie, które zostają w głowie, a Ty wcale nie chcesz, by odeszły.”

Kapela zapowiada się bardzo ciekawie. Ich debiutancka EPka przypadła mi do gustu.Jestem ciekaw co jeszcze ta formacja ma nam słuchaczom do zaoferowania. Oczywiście życzę im jak najlepiej i wyczekuję długogrającego albumu.

Posłuchajcie sami jak prezentuję się muzyka zespołu The Underground Man.

*wypowiedź muzyków zaczerpnięta ze strony centrum.fm

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s