Royal Blood

Tylko gitara i perkusja. Czy tak skromny zestaw ma szansę na sukces? Bez wątpienia! A dowodem na to jest brytyjski zespół rockowy Mika Kerra i Bena Thatchera, czyli Royal Blood. Formacja powstała w 2013 roku, a już rok później wydali swój debiutancki materiał zatytułowany po prostu Royal Blood.

Panowie serwują nam dawkę bardzo dobrego i energicznego rockowego i rock’n’rollowego grania. W ich muzyce słychać znaczne wpływy kapel takich jak: Queens of the Stone Age, Pixies, Foo Fighters. Nie ma tu jednak mowy o plagiacie czy typowym zrzynaniu. Royal Blood wziął od tych formacji co najlepsze i stworzył trzydziestominutowy, świeży materiał. Panowie nadali znanym brzmieniom wspomnianych kapel zupełnie nową jakość.

Album otwiera znakomity utwór charakteryzujący się ciekawą ścianą gitarowych riffów, czyli Out of the Black, który został wydany przed premiera płyty jako singiel promujący. Potem jest tylko lepiej. Kolejny utwór Come on Over również wydany wcześniej jako singiel. Te dwa genialne utwory są doskonałym wprowadzeniem do muzycznego świata Royal Blood. Potem nadchodzi czas na zabawę rytmem, która jest obecna w kompozycji Figure it Out. Następnie płynnie przechodzimy do dwóch następnych utworów, aż rozbrzmiewa Little Monster. Kawałek ten brzmi jakby Rage Against The Machine nagrali utwór typowo imprezowy. Mimo to lubię ta kompozycję. W sumie to każdy kawałek znajdujące się na krążku jest godny uwagi. Album jest przemyślany, a panowie podeszli do muzycznej kwestii bardzo profesjonalnie, serwując nam bardzo dobrą rockową muzykę. Mam niestety kilka zastrzeżeń co do wokalu. Czasem aż prosi się aby Mike zaspiewał nieco mocniej, a wręcz zakrzyczał. Niestety nie pozwalają mu na to jego wokalne możliwości. Mimo to płytka jest bardzo dobra. Spędziłem przyjemne 32 minuty słuchając długogrającego debiutu Royal Blood.

Tracklista krążka przedstawia się tak:

  1. Out of the Black                        
  2. Come on Over
  3. Figure It Out
  4. You Can Be So Cruel
  5. Blood Hands
  6. Little Monster
  7. Loose Change
  8. Careless
  9. Ten Tonne Skeleton
  10. Better Strangers

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s