Rocket Festiwal – relacja

Wczoraj w Lublinie miało miejsce wspaniałe rockowe widowisko! Na Hali Globus odbył się koncert Rocket Festiwal. Wydarzenie rozpoczęło się występem zespołu Muchy. Panowie z grupy zagrali kilka utworów z ostatniej płyty Karmamarket. Podczas ich występu nie zabrakło również starszych kawałków z początku kariery kapeli. Nigdy wcześniej nie byłem na ich występie. Otwarcie koncertu w ich wykonaniu bardzo mi się spodobało. Szkoda, że panowie grali tak krótko. Ich ostatnia płyta jest bardzo dobra, a kawałki grane na żywo jeszcze lepsze. Chłopaki mają moc po prostu!

Następnie wystąpił zespół Chemia. Kapela zagrała głów10835287_1082096568482630_6605351506489802526_onie utwory ze swej ostatniej płytki The One Inside. Ich występ był po prostu rewelacyjny. Ta moc, energia i pazur w każdym dźwięku, no i genialny wokal Łukasza Drapały. Koncert Chemii dostarczył mi nie tylko wrażeń muzycznych ale i humorystycznych. Luke ma świetny kontakt z publiką i super poczucie humoru. Jego powitanie długo będzie siedziało mi w głowie Siema Lublin, witajcie na Krokiet festywal! 🙂 Panowie z Chemii zakończyli swój występ wykonując swój najnowszy utwór She, który na żywo brzmi wręcz prze genialnie.

Po występie Chemi na scenę wkroczyła grupa Oberschlesien. Ich koncert był według mnie najmocniejszym punktem festiwalu. Panowie ze Śląska dali czadu! Był ogień, dym, mrok i metalowe pieprznięcie. Działo się i to dużo. Oberschlesien roznieśli festiwalową scenę. Zespół wkraczał na scenę w ciemnościach, a każdy członek grupy miał lampion. Piękne rozpoczęcie widowiska. A zakończenie było równie cudowne i trochę wzruszające. Wspomniane lampiony upamietniają śmierć górników. Piękny gest członków kapeli. Oberschlesien to dowód na to, że Śląsk jest po prostu fajny, ciekawy i warty bliższego poznania. Długo będę wspominać ich boski występ. Na pewno nie raz zawitam na ich koncercie. Szkoda, że nie mogli zagrać nieco dłużej, bo ich koncert był po prostu rewelacyjny.

Następnie na scenie pojawiła się Luxtorpeda. Miałem już okazję być wcześniej na ich koncertach. Było równie niesamowicie jak u poprzedników. Lubię ich mocne i energiczne granie i głos Litza roznoszący się jak echo. Jak sam wczoraj powiedział ich muzyka to poezja krzyczana. Przyznam, że coś w tym jest. Podczas ich występu miały miejsca drobne potknięcia, mimo to panowie jak zawsze z humorem wyszli z tych sytuacji. Wokalista rozbawił mnie swoją czapką, która jak się okazało jest wyrobem Jego żony. Chłopaki zagrali swoje największe przeboje i kilka numerów z ostatniej płyty.

Po mocnym  graniu trochę lżejsze klimaty i na scenie po kilkuletniej przerwie pojawiła się grupa Pidżama Porno. Rocket był wspaniała okazją na usłyszenie zespołu po przerwie w działalności. Zabawa była przednia, a ich muzyka to już klasa sama w sobie. Jest międzypokoleniowa i uniwersalna. Miło było usłyszeć ich wczoraj w Lublinie.

Nadszedł finał festiwalu. Wydarzenie zakończyło się świetnym koncertem grupy Happysad. Grupa zagrała prawie wszystkie 20150221_195451utwory z najnowszej płyty, która jest według mnie genialnym albumem. Ciekawie brzmią te utwory na żywo. Podczas ich występu można było usłyszeć oprócz gitar i perkusji genialną kompilację instrumentów dętych. Było to ciekawe muzyczne urozmaicenie w porównaniu do wcześniejszych występów. Chłopaki oprócz kawałków z ostatniego albumu zagrali również swoje największe przeboje, dzięki którym zdobyli popularność.  Koncert grupy był świetny. Publika bawiła się doskonale.

Będę bardzo miło wspominał wczorajszy koncert. Chcę również pochwalić obsługę techniczną wydarzenia. Wszystko działało bez zarzutu i wszelkie zmiany instrumentów przebiegały bardzo sprawnie. Wydane pieniądze na bilet uważam za dobra inwestycję. Widowisko było genialne. Co tu więcej mówić. Czekam na kolejną odsłonę Rocket Festiwal. Mam nadzieję, na tej trasie koncertowej ponownie znajdzie się Lublin.

Szkoda tylko, że nie można było wnosić aparatów fotograficznych. Jednak w przyszłości będę starać się o akredytację i fotorelacja z jakiegoś koncertu być może się pojawi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s