Muzyczne odkrycia #1 – rock/indie

indiePrzez jakiś czas otaczałem się tylko i wyłącznie muzyką z pogranicza metalu i rocka. Jednak uległo to zmianie i cały czas poszerzam swoje muzyczne horyzonty. Pojawił się indie rock, indie pop, ambitna elektronika, ambient i szeroko pojęta muzyka alternatywna. Nie zmienia to faktu, że ciężkie brzmienia są najbliższe memu sercu, jednak nie zaszkodzi czasem posłuchać czegoś innego. Szukam muzycznych nowości. Przeglądam sieć w poszukiwaniu nie znanych mi zespołów i wykonawców.

W związku z tym postanowiłem dzielić się z wami tymi moimi odkryciami. Co jakiś czas będzie pojawiał się wpis z cyklu muzyczne odkrycia. Będę przedstawiał wam to co udało mi się wyszukać  w sieci. Przygotuję też playlistę tych utworów byście z łatwością mogli przesłuchać efektów moich poszukiwań. Wpisy z tego cyklu nie będą pojawiały się regularnie, po prostu gdy znajdę cos godnego przesłuchania to się tym z wami podzielę.

Dziś przygotowałem dla was dawkę dziesięciu kompozycji wliczających się w rock bądź indie pop/rock.

Echotape – zespół pochodzący z Wielkiej Brytani, który trzyma się z dala od wielkich wytwórni. Panowie zrobili wszystko sami,a gdy zostali zauważeni producent Martin Glover zaprosił ich do zespół do pracowni w Hiszpani. Tak się wszystko zaczęło. Ich debiutancki singiel Unstable był hitem w notowaniu top 200 hit USA collage radio. Dziś panowie zachwycają nowym kawałkiem, pt. See You Soon.

Sundara Karma – zespół o bardzo ciekawym brzmieniu. Jednak mam duży problem by wyszukać jakiekolwiek info na ich temat w sieci, nawet na zagranicznych portalach nic nie znalazłem. Infobroker ze mnie marny skoro nic nie wyszukałem, albo zespół jest po prostu tajemniczy. Jednak brzmią bardzo ciekawie i z tego co udało mi się wyszukać, to wydali epkę, EP1.

Mikal Cronin – amerykański muzyk i autor tekstów. Wydał dwa albumy solowe i kilka singli. Cronin jest również członkiem zespołów Okie Dokie, Epsilons, Party Fowl oraz Moonhearts. Jego muzyka zalicza się do szeroko pojętego indie rocka.

The Staves – brytyjski zespół garjący muzykę folk z domieszką rocka. Grupę tworzą trzy siostry. Wyróżniają się harmonizacja wokalu. Dziewczyny doskonale śpiewają razem, co daje ciekawie brzmienie wokalu.

COIN – amerykański zespół wywodzący sie z Nashville. Nazywają siebie produktem lat 90. W swojej muzyce wyrażają nostalgię właśnie do tego okresu. Śmiało łączą folkowe brzmienia z współczesnym modern rockiem. Panowie z zespołu niedawno skończyli pisać materiał na debiutancki album, który ma byc dojrzały i nasycony gitarowymi brzmieniami.

Alberta Cross – pochodząca z Londynu grupa bluesowo rockowa, obecnie zespół urzęduje w Nowym Jorku. Zespół został założony przez wokalistę/gitarzystę Pettera Ericsona Stakee i basistę Terry’ego Wolfersa w 2007 roku. Grupa ma na swoim koncie pięć albumów.

I’m From Barcelona – szwedzka grupa przedstawiająca nurt indie pop/rock. Zespół powstał spontanicznie. Wszystko zaczęło się od napisania kilku bardzo radosnych piosenek przez Emanuela Lundgrena. Postanowił on wraz z gronem przyjaciół uwiecznić je na taśmie. Kilka tygodni później domowe nagrania trafiły do sieci, gdzie cieszyły uznaniem i popularnością. Utwory te zostały pobrane przez ponad 20 000 osób. Tak narodziła sie myśl o założeniu zespołu, który liczy aż 29 osób! Liderem grupy jest wspomniany wczesniej Emanuel Lundgren.

FROM KID – Szwajcarski duet wykonujący muzykę z pogranicza elektro i indie pop. Ich utwory poruszają tematykę kontrastów między dwoma światami jakimi są miasto i dzika przyroda. Ich muzyka jest bardzo eksperymentalna, z harmonijnych syntezatorów wyłaniają się dźwięki gitar.

José González – szwedzki gitarzysta, wokalista i kompozytor. Jego muzykę niektórzy krytycy porównują do twórczości duetu Simon & Garfunkel. Jego twórczość to zazwyczaj spokojne i łagodne kompozycje nasycone gitarowymi dźwiękami, którym towarzyszy ciepły wokal José.

Roby Fayer – izraelski muzyk, którego muzyka określana jako indie pop. Jest to kolejny artysta, o którym znalazłem bardzo mało informacji w sieci. Z ciekawostek, które udało mi się wychwycić jest fakt, że jego utwór Ready To Fight został użyty w trailerze gry Ubisoft – Assassin’s Creed Unity.

Miłego słuchania! A już niebawem przygotuję dla was kolejna porcję muzyki.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Muzyczne odkrycia #1 – rock/indie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s