Wehikuł czasu #2

Dzisiaj przenosimy się w podróż do roku 1987. Wtedy właśnie zespół The Mission wydał swój pierwszy album, który nosi tytuł Gods Own Medicine. Pragnę zwrócić na dwa wspaniałe utwory, które pochodzą właśnie z tego krążka i są moimi ulubionymi pozycjami na tym wydawnictwie.

Pierwszą perełką jest utwór Severina. Opowiada on tańczącej dziewczynie w bardzo magiczny sposób. Severina (bo to zapewne jest imię tej dziewczyny) nazywana jest gwiezdnym dzieckiem urodzonym w niebiosach.

Star child 

Baby born of heeven

Severina, Severina…

Drugim cudeńkiem jest otwierający krążek utwór, pt. Wasteland. Kompozycja to piękna i nieco tajemnicza opowieść o życiu, śmierci i kryzysie wiary. Choć jest to typowa tematyka dla gatunku, który wykonują, to tekst utworu bardzo mi się podoba. Słuchając Wasteland przenoszę się w inny wymiar, odrywam się od rzeczywistości. Zresztą podobna sytuacja występuje podczas słuchania jakiegokolwiek utworu z tego krążka. Piękne i nieprzetworzone w żaden sposób dźwięki gitar i perkusji oraz ten emocjonalny wokal. Po prostu czysta magia.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam album Gods Own Medicine. Warto również przesłuchać późniejszych dokonań grupy, a muszę przyznać, że jest tego naprawdę sporo. Zespół The Mission wydał w sumie aż 18 płyt! W tym 10 albumów studyjnych i 8 wydań koncertowych. Dorobek godny podziwu. A grupa nadal koncertuje i nie jest wykluczone, że doczekamy się nowego wydawnictwa kapeli. Do dnia dzisiejszego ich karierę wieńczy album The Brightest Light z 2013 roku.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Wehikuł czasu #2

  1. Astounding problems here gulet charter turkey. I am really fulfilled to look your posting. Many thanks a lot using this program . looking forward to get in touch with a person. Do you want to kindly decline me a snail mail?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s