Work in progress

Czas na kolejną zapowiedź. Wczoraj na swojej stronie internetowej nasza rodzima grupa Riverside zamieściła informacje dotyczące pracy nad nowym albumem. Jak piszą chłopaki dwumiesięczne komponowanie nowego materiału zakończyło się 48 minutowym rezultatem. Na dzień dzisiejszy materiał ten to tylko demo. Lecz prace nad płytką trwają i chłopaki wejdą do studia już w marcu. Możemy więc się spodziewać nowego krążka Riverside jesienią bądź pod koniec roku. Będzie to już szósty album grupy.

Ich dotychczasową karierę wieńczy krążek Shrine of New Generation Slaves, który ukazał się w 2012 roku. Za wydanie albumu odpowiedzialna jest wytwórnia Mystic Production.

Wydając genialny Shrine of New Generation Slaves chłopaki podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko. Przyznam szczerze, że właśnie od tego albumu zaczęła się moja przygoda z zespołem. Po przesłuchaniu kilku utworów w sieci nigdy bym nie przypuszczał, że to nasz polski zespół. Byłem w niemałym szoku, gdy dowiedziałem się, że Riverside to polska kapela. Właśnie takie zespoły przywracają mi wiarę we współczesną polską muzykę. Z pewnością zespół ten to nasz towar eksportowy na światowym rynku muzycznym.

Ten rok już jest ciekawy pod względem muzycznym. Tyle ciekawych płyt zostanie wydanych, tylko te czekanie najgorsze 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s